Beton kesim uygulamalarında kullanılan teknikler makinalar ve araç gereçlere göre farklılık göstermektedir. Kesimi yapılacak beton yapının kalınlığı, bulunduğu konum, dik yada yatay oluşu, demir donatılı olup olmadığı gibi durumlar, beton kesim yapılması için kullanılması gereken tekniğin belirlenmesinde önemli etkenlerdir.

Beton kesim makinaları olarak, derz, hidrolik raylı testere,  karot makinaları gibi makinalar kullanılmaktdır. Beton kesim ile ilgili olarak firmamız ihtiyaç duyulabilen tüm tetkniklere uygun teknolojik makine, araç ve gereçleri bünyedinde barındırmaktadır. 

Karot uygulaması, ile matkap şeklideki bir makinanın içi boş silindir şeklindeki ucunun, dönme etkisi ile betonu delerek havuç şeklinde parçanın betondan sökülmesidir. Karot uygulaması tekrarı ile beton kesimi yapılabilmektedir. Öğreğin beton duvardan kapı veya pencere açılması gerektiğinde, öncelikle ölçülendirilerek kare, dikdörtgen veya yuvarlak olarak çizim yapılır. Bu çizim ölçü alınarak karot makinası ile bitişik delikler açılır. Bu şekilde kesilme işlemi tamamlanarak, çıkan parça betondan ayrılır. Karot ile beton kesimi uygulaması ile çok geniş betonlar kesilebilir.

Karot ile beton kesme de Q20 - Q500 arası 550 cm derinlik 45º ile 90º derece açı ile her çaptaki deliği sıfır vibrasyonla, betona zarar vermeden, istenilen çapta kesme işlemi yapmaktayız. Karot ile delme işlemi ile aynıdır !

Hidrolik kesme makineleri'nin yetersiz kaldığı,  betonun 50 cm yi geçmesi durumunda 550 cm kadar çürütme esaslı uygulama yapılarak beton kütlelerin nakil işlemidir.